Wywiad tygodnia - Łukasz Szczech z RealMadrytPL.Futboland.pl
Wywiady | 15.04.2014

Wywiad tygodnia - Łukasz Szczech z RealMadrytPL.Futboland.pl

Rozpoczynamy wiosenne porządki na Futboland.pl! Pewnie już zauważyliście, że nieco zmienił się układ głównej strony - bardziej eksponowane są notki z naszego bloga, dzięki czemu możecie być na bieżąco z wydarzeniami na naszym portalu. Umieszczane na nim będą notki dotyczące nowości, ale także wywiady z autorami najlepszych i najciekawszych witryn w naszym serwisie. Na początek porozmawialiśmy z Łukaszem 'Virtusem' Szczechem, twórcą strony realmadrytpl.futboland.pl.

 

- Co Cię skłoniło do stworzenia strony poświęconej Realowi Madryt?

- Pasja to coś co popycha człowieka do wielu rzeczy, podobnie było ze mną. Chęć połączenia pasji związanej z Los Blancos z zapędami programowania stron internetowych, spowodowały, że powstał serwis realmadrytpl.futboland.pl.

 

- Jakie masz plany na przyszłość odnośnie własnej strony na Futboland.pl?

- Razem z zespołem staramy się stworzyć dla czytelników pełną bazę wiadomości o karierze zawodników reprezentujących barwy Realu Madryt, a także zwiększyć ilość wiadomości na temat drużyn juniorskich.

Nowy layout strony Łukasza prezentuje się znakomicie

 

- Czy jesteś zadowolony z ruchu na Waszej stronie? Jeśli nie, co planujesz zrobić, aby go powiększyć?

- Patrząc na statystyki odwiedzin naszej strony jestem zadowolony, ale w nastrój przygnębienia wprowadza mnie mała aktywność użytkowników na naszej witrynie.

 

- Być może dobrym pomysłem jest kładzenie nacisku na wszelką interakcję z Czytelnikiem. Na Waszej stronie dostępny jest konkurs typerski. Czy możesz opowiedzieć o tej inicjatywie?

- Typer narodził się, zanim rozpoczęliśmy współpracę z Wami. Polega on na typowaniu wyników oraz strzelców bramek w meczach ligowych, rozgrywanych przez Real Madryt. Użytkownicy biorący w nim udział mają możliwość wygrania koszulki domowej na krótki rękaw na sezon 13/14.

 

- Kolejną z możliwości jest wykorzystanie modułu aktywności dla Czytelników. Każdy zalogowany Czytelnik strony nagradzany jest także punktami aktywności. Próbowaliście wykorzystać to narzędzie do zmotywowania Waszych Czytelników do większej aktywności?

- Przeglądałem moduł aktywności dla czytelników. Nie korzystamy z niego, ponieważ najwyższe miejsca w tym rankingu zajmują ludzie z naszego zespołu. To mija się z celem.

 

Bardzo ciekawe wykorzystanie Boxu niestandardowego na przedstawienie kontuzji- Teraz pytanie odnośnie samego Realu - jak oceniasz szanse 'Królewskich' na wygranie Ligi Mistrzów i zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii?

- Oczywiście, że mam nadzieję na zdobycie La Decimy! W tym sezonie widzieliśmy już chyba wszystkie możliwe style, w jakich może grać drużyna. Zaczynając od wspaniałych, zaciętych potyczek aż do "tragedii" na boisku. Nadal liczymy się w walce o wszystkie trzy trofea, dlatego sądzę, że ten sezon będzie zdecydowanie dla Realu Madryt.

 

- Może troszkę fantazji - jeśli chodzi o przyszły sezon, chciałbyś widzieć w drużynie Realu nowych piłkarzy? Jeśli tak, to kogo?

- Chciałbym, żeby Karim miał kogoś, z kim mógłby rywalizować o miejsce w pierwszej jedenastce lecz nie jestem od tego, żeby myśleć o transferach, tą kwestię całkowicie zostawiam klubowi. Oni wiedzą co zrobić. 

 

- Futboland.pl niedawno ogłosiło konkurs, w którym co tydzień i co miesiąc do wygrania są atrakcyjne gadżety sportowe. Podoba Ci się ta idea?

- Idea jest super. Dodatkowo motywuje ludzi do pracy nad ich witrynami. 

 

- Czy podobają Ci się funkcjonalności dostępne na Futboland.pl?

- Narzędzia, jakie Futboland.pl udostępnia użytkownikom, pozwalają wykonać wiele dobrego. Rozdzielenie sekcji newsów od HOT newsów jest czymś co umożliwia czytelnikowi szybkie zapoznanie się z najważniejszymi aktualnościami na stronie. Natomiast galerie meczowe umożliwiają nam przeprowadzenie nietypowej relacji meczowej.

 

- Jak dowiedziałeś się o Futboland.pl?

- Pierwszy raz o Futboland.pl przeczytałem przeszukując fora o "fanowskich" stronach wielkich klubów, w poszukiwaniu wskazówek i serwisów, które mi to umożliwią. Zaryzykowałem - i jestem zadowolony ze współpracy z Waszym zespołem.

 

- Czego Ci brakuje na Futboland.pl?

- Jak powiedziałem wcześniej... Planujemy wraz z naszym zespołem przekazywać więcej informacji na temat drużyn juniorskich, dlatego bylibyśmy szczęśliwi, gdyby Wasz zespół umożliwił nam to w jakiś przystępny sposób. Dodatkowo liczę na niedrogą możliwość wykupu własnej domeny. ;)

 

- I na sam koniec - czego życzysz innym stronom utworzonym na Futboland.pl?

- Czego mogę życzyć konkurencji? [śmiech] Zarówno innym stronom jak i własnej, życzę wytrwałości w wybranym celu i jeszcze więcej kreatywności.

 

Łukasz 'Virtus' Szczech o sobie

Idea Madrissimo znajduje się w moim sercu od zamierzchłych czasów. Prowadząc stronę realmadrytpl.futboland.pl łączę zamiłowanie do kilku rzeczy - m. in. do dziennikarstwa (wpojoną już w gimnazjum), tworzenia witryn internetowych i grafik komputerowych a także, co najważniejsze, chęć kibicowania klubowi, jakim jest Real Madryt.

 

Mamy nadzieję, że nowy cykl wywiadów przypadnie Wam do gustu. Za tydzień już kolejna rozmowa z autorem wartościowej strony! Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami zarówno na temat strony Łukasza Szczecha, jak i również na temat całej platformy Futboland.pl. 

Odpowiedzi - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Najczęściej czytane na blogu