Grupa mistrzowska i grupa spadkowa
Techniczne | 23.04.2014

Grupa mistrzowska i grupa spadkowa

Przed sezonem 2013/14, Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że obecne rozgrywki zostaną zmodernizowane. Chodzi o tzw. reformę, dzięki której po 30 spotkaniach drużyny zostaną podzielone na dwie grupy - mistrzowską oraz spakową. Łącznie wszystkie zespoły rozegrają po 37 meczów. 

 

My o tym nie zapomnieliśmy i specjalnie dla Was przygotowaliśmy możliwość wprowadzania zmian w tabeli oraz terminarzu rozgrywek!

 

1. Przenoszenie drużyn w tabeli

Wedle przepisów polskiej T-Mobile Ekstraklasy, w przypadku zajęcia przez dwie drużyny mające taką samą ilość punktów identycznej pozycji w tabeli, o tym, która z nich znajdzie się wyżej, decydować ma nie różnica bramek, a bilans bezpośrednich meczów. Silnik Futboland.pl jest jednak tak skonstruowany, że bierze pod uwagę różnicę strzelonych goli, dlatego wprowadziliśmy możliwość ręcznej zmiany miejsca zespołu w ligowej tabeli.

Na przykład.: Jeśli w tabeli po rundzie zasadniczej Lechia Gdańsk z 40 punktami zajmuje 8. pozycję, natomiast sklasyfikowana na 9. miejscu Cracovia Kraków, również z dorobkiem 40 oczek, to o ich miejscu świadczy bilans spotkań między sobą. W obecnym sezonie pierwsze starcie Lechia wygrała 3:1, natomiast drugie zakończyło się wygraną Cracovii 2:1. Tak więc lepszy bilans w tej sytuacji ma drużyna z Gdańska.

UWAGA! Zanim dokonacie podziału tabeli na stronie, którą zarządzacie, sprawdźcie najpierw, czy miejsca zajmowane przez zespoły są zgodne z tymi z prawdziwej Ekstraklasy. Jeśli nie, wprowadziliśmy możliwość przesuwania drużyn za pomocą strzałek, co widoczne jest na screenie poniżej:

 

 

2. Podział tabeli

W celu dodania podziału tabeli, z panelu administratora naszej strony wybieramy ROZGRYWKI, następnie SEZONY i EDYCJA TERMINARZA ROZGRYWEK. Pojawi nam się lista dodanych przez nas wcześniej wszystkich kolejek ligowych. W przypadku T-Mobile Ekstraklasy, podział dotyczy jednej rundy, natomiast punkty dzielone są na pół. W tym celu wybieramy odpowiednią opcję:
 

Jeśli już to zrobimy, zmiany będą widoczne i w Edycji tabeli i na naszej stronie głównej:
 
  

Na sam koniec uzupełniamy nasz terminarz pozostałymi kolejkami i zapisujemy zmiany.

Odpowiedzi - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Najczęściej czytane na blogu