Wywiad tygodnia - Michał Pietrzak z MotorLublin.Futboland.pl
Wywiady | 25.04.2014

Wywiad tygodnia - Michał Pietrzak z MotorLublin.Futboland.pl

Wraz z biegiem czasu wprowadzamy kolejne nowości na Futboland.pl, które w głównej mierze mają usprawnić i umilić Wam korzystanie z naszego portalu. Cały czas aktywny jest konkurs, w którym co tydzień i miesiąc możecie zgarnąć bardzo wartościowe nagrody, ale przede wszystkim kontynuujemy serię wywiadów z założycielami najciekawszych stron fanowskich. Dziś porozmawialiśmy z Michałem, twórcą strony motorlublinsa.futboland.pl.

 

- Co Cię skłoniło do stworzenia strony Motoru Lublin na Futboland.pl?

- Moją największą motywacją w stworzeniu mojej strony była fatalnie działająca oficjalna strona klubu. Wiele informacji pojawiało się tam z dużym opóźnieniem.

 

- Jak widzisz dalszy rozwój swojego serwisu?

- Na ciągłej pracy, i tworzeniu jeszcze większej ilości materiałów. Niestety jest to ciężkie do wykonania bez pomocy innych ludzi. Są też inne plany, ale na nie potrzeba trochę czasu.

 

Layout strony Michała jest specyficzny, ale jednocześnie bardzo ciekawy

 

- Zdradzisz, co to za plany?

- Mogę tylko zdradzić, że są one związane ze zdobyciem akredytacji dziennikarskiej

 

- Czy tworząc stronę o Motorze Lublin, nastawiałeś się na dużą aktywność czytelników, czy jedynie na rzetelnym informowaniu ich o wydarzeniach w klubie?

- Oczywiście, że jak na najszybszym informowaniu o klubowych wydarzeniach, czego jak wspomniałem wcześniej brakuje na oficjalnej stronie klubu. Czytelników powoli przybywa, więc na to potrzeba czasu.

 

 - Na Waszym serwisie dostępny jest typer. Jakie są jego założenia i cele?

- Do zachęcenia innych do aktywności na naszej stronie, no i zabawie, sprawdzeniu na ile potrafimy przewidzieć wyniki spotkań.

 

- Konkurs cieszy się zainteresowaniem ze strony Czytelników? Przewidujecie nagrody dla najlepszych?

- Dopiero co ten pomysł rusza, więc czas pokaże.

 

 

 

 

- Teraz pytanie nieco osobiste - od kiedy kibicujesz Motorowi Lublin i jak to się zaczęło?

- Hmm... mojej pierwszej wizyty na Motorze nie pamiętam, gdyż miałem jakieś półtora roku i wiem to tylko od taty, który zaszczepił we mnie sympatią do tego klubu. Pierwszy, który ja pamiętam to mecz z Avią Świdnik w 2002 roku, mam nawet dotąd bilet z tego meczu.

 

- Czy wierzysz w utrzymanie Motoru w obecnym sezonie?

- To ciężkie pytanie chyba dla każdego kibica. Motor jest na prawdę specyficznym klubem, kadra niczego sobie, a wyniki słabe. Ale jak każdy wierny kibic wierzę w to że nie będziemy pierwszą trzecioligową drużyną z tak nowoczesnym stadionem.

 

- Jeśli w skrócie miałbyś wymienić wady i zalety serwisu Futboland.pl, co by to było?

- Co do wad powiedziałbym o różnym czasie reakcji na zgłaszane problemy. Zalety to na pewno to, że każdy może tu założyć własną stronę o klubie, nawet jeśli jest to tylko klub amatorski.

 
- Czy brakuje Ci jakiejś funkcji na Futboland.pl?
- Na chwilę obecną nie mam pomysłu, choć z chęcią ujrzałbym małe kosmetyczne zmiany w wyglądzie HOT newsów.
 
Niedawno uruchomiliśmy konkurs, w którym co tydzień i co miesiąc można wygrać wartościowe nagrody. Jak oceniasz tę inicjatywę?
- Bardzo mi się ona podoba. Znakomity pomysł na motywację dla twórców stron, liczę że nie będzie to ostatni taki konkurs.
 
- I na sam koniec - czego życzysz innym stronom utworzonym na Futboland.pl?
- Na pewno wytrwałości. By się nie poddawali, i zawsze robili to z pasją. I co najważniejsze jak najmniej problemów ze stroną.
 
Kilka słów o Michale Pietrzyku
Tegoroczny maturzysta, i jak wszystko dobrze pójdzie to również przyszły technik elektronik. Nie tylko interesuje się piłką nożną, ale też koszykówką. Jest wielbicielem starych polskich komedii jak np. "Miś". Jego marzeniem jest podróż do USA, i zobaczenie jakiegoś meczu NBA na żywo.

 

Zobacz także: Wywiad z Łukaszem Szczechem z RealMadrytPL.Futboland.pl

Odpowiedzi - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Najczęściej czytane na blogu