Wywiad tygodnia - Krzysztof Porębski z Uks-Dlubnia.Futboland.pl
Wywiady | 16.05.2014

Wywiad tygodnia - Krzysztof Porębski z Uks-Dlubnia.Futboland.pl

Kolejne miesiące mijają, a na platformie Futboland.pl tworzone są coraz to nowsze strony dotyczące klubów zarówno z naszego kraju, ale nie tylko. Zdecydowana większość serwisów jednak odnosi się do zespołów z Polski. Jednym z nich jest ulks-dlubnia.futboland.pl. Jego twórcą jest Krzysztof Porębski, z którym porozmawialiśmy na tematy związane między innymi z tą drużyną.

 

- Co Cię skłoniło do założenia strony poświęconej klubowi ULKS Dłubnia?

- Witam. Przede wszystkim to oczywiście chęć pokazania i zakomunikowania światu, iż jest w ogóle taka drużyna. Małe kluby takie jak Dłubnia są jedynie znane na swoim lokalnym podwórku, a ja mam ambicje,  żeby mój klub znał każdy, kto się interesuje piłką nożną.

 

- Możesz nam zdradzić, jakie masz plany wobec własnej strony?

- Cóż, tak naprawdę to nie mam ściśle sprecyzowanych planów, wszystko raczej odbywa się spontanicznie. Oczywiście stale będę stawiał na rozwój swojego serwisu gdyż dobra obecność w sieci to w tych czasach klucz do wielu drzwi. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się pozyskać jakiegoś partnera.  Wtedy to już w ogóle będzie wariacja, – co dwie głowy to nie jedna, pomysły są jednak jeszcze jest zbyt wcześnie na jakieś konkrety. Na tę chwilę musze ogarniać wszystko samemu.

 

- Czy zakładając stronę, w planach było jak najszybsze informowanie użytkowników o rzeczach dziejących się w klubie, czy też nabijanie licznika odwiedzin?

- Staram się, aby strona była uaktualniania najszybciej jak to tylko możliwe, licznik odwiedzin tak naprawdę jest mało istotny - zdaję sobie doskonale z tego sprawę, że jak strona będzie  co chwile świeża i rzetelnie prowadzona to licznik będzie sam o siebie dbał.

 
Bardzo ciekawa szata graficzna przyciąga uwagę
 
- Czy wierzysz w to, że UKS Dłubnia zajmie pierwsze miejsce w lidze w tym sezonie? 
- Oczywiście, że wierzę. Serce podpowiada, że będzie awans do okręgówki,  jednak logika nakazuje myśleć, że strata do lidera jest zbyt duża. Tak więc jeszcze trzeba będzie poczekać parę kolejek i wszystko będzie jasne.
 
- Jak oceniasz poziom rozgrywek, w których występuje UKS Dłubnia?
- Uważam, że kilka zespołów ma spore możliwości i naprawdę nie brakuje drużynom umiejętności, tylko zaangażowania i organizacji osób odpowiedzialnych za piłkę w danej gminie czy powiecie. Chciałbym, aby lokalna piłka stale podnosiła swój poziom zarówno piłkarski jak i organizacyjny, jednak znając polskie realia zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że aby tak się stało musi się bardzo wiele zmienić. 
 
- Przeszliście do nas z Futbolowo.pl. Czym to było podyktowane? Co Cię skłoniło do zmiany miejsca?
- Powiem szczerze, że z platformą Futbolowo współpracowało mi się bardzo dobrze, jednak w pewnym momencie odkryłem Futboland i od razu wiedziałem, że to jest to. Nie chciałbym się z tego miejsca głośno wypowiadać na temat wad i zalet poszczególnych platform, niemniej jednak serwis Futboland oddaje w ręce administratora dużo więcej możliwości w lepszej otoczce i to jest chyba najważniejsze.
 
- Czego najbardziej brakuje Ci na Futboland.pl?
- Hmmmm, tak naprawdę to chyba tego, że nie mam do wyboru poziomego menu (nie wiem, czemu ale zawsze byłem zwolennikiem takiego ułożenia), może jeszcze brakuje mi jakiegoś newsslidera kolorowego.
 
- Co Ci się najbardziej podoba na Futboland.pl?
- Największą zaletą jest duża różnorodność i spora gama możliwości, graficznie też wszystko śmiga na odpowiednim poziomie. Jedyną rzeczą, która nieco mnie frustruje to premiowanie i nagradzanie najaktywniejszych stron, która mówiąc krótko nie jest do końca sprawiedliwa. Taka strona jak moja nigdy nie dorówna takim potentatom klubowym jak Real, Barcelona czy np. United, ponieważ żeby pisać o czymś to najpierw musi się coś wydarzyć, a jak wiemy w A klasie zbyt wiele się nie dzieje. Nie mam oczywiście żalu do nikogo o taki stan rzeczy, jest jak jest i ja to akceptuje.
 
- I na koniec - czego życzysz innym stronom?
- Oczywiście życzę rozwoju, aby każdy administrator podnosił poziom na swojej stronie tak, aby wszystko kwitło i hulało tak jak trzeba. Życzę ponadto wszystkim dużo emocji związanych z finałem Ligi Mistrzów i oczywiście ze zbliżającym się mundialem.
 
Krzysztof Porębski o sobie

W tym roku kończę 33 lata i muszę przyznać, iż od samego początku jestem zakochany w piłce nożnej.  Jestem byłym zawodnikiem Dłubni, w której grałem przez wiele lat – obecnie jestem członkiem zarządu klubu. Uwielbiam Juventus Turyn oraz reprezentację Włoch, którym kibicuje z całego serca i o każdej porze dnia i nocy. Zawodowo jestem obecnie na delikatnym rozdrożu gdyż poszukuje właściwego zajęcia, które pozwoliłoby mi na spełnianie swoich ambicji. Poza piłką nożną lubię skoki narciarskie, dobre kino i Himalaje, które coraz bardziej zaczynają mnie fascynować.

 

Odpowiedzi - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Najczęściej czytane na blogu